Home » Materiaal PO » Ontwerp een munt

Ontwerp een munt

Uitsnede uit het printblad ontwerp een munt

Romeinse keizers maakten op hun munten reclame voor zichzelf. In deze les leren de kinderen hoe ze dit deden en ontwerpen ze een eigen munt.

De kinderen maken een ontwerp voor hun eigen munt. Op de voorkant tekenen ze hun eigen portret en zetten ze hun naam. Op de achterkant maken ze een tekening die iets over hen zegt of waarmee ze reclame maken voor zichzelf. Ze tekenen bijvoorbeeld iets wat te maken heeft met hun sport, een karaktereigenschap, iets wat ze goed kunnen of de plek waar ze wonen, vandaan komen of zijn geweest.

Meer lessuggesties

Kinderen lopen de estafette

Estafette met sommen

Actieve rekenestafette voor groep 6: bewegen, samenwerken en sommen maken met tientallen en eenheden.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.