Home » Materiaal PO » Klaar voor morgen: De wereld in getallen brengt vernieuwingen aan

Klaar voor morgen: De wereld in getallen brengt vernieuwingen aan

Voorbeeld van de Rijke Rekenvraag in De wereld in getallen

Wist je dat De wereld in getallen nu al aansluit op de geactualiseerde kerndoelen? Dat scheelt je veel tijd want je kunt gewoon verder met jouw vertrouwde methode. De zekerheid van goed rekenonderwijs dat je kent.

Vernieuwingen voor meer gemak

Om bepaalde kerndoelen nóg meer aandacht te geven, voeren we vanaf schooljaar 2026-2027 een aantal mooie vernieuwingen door.
Voor jouw als leerkracht betekent dat vooral meer gemak, de veranderingen in hoe je werkt met de methode zijn minimaal.

Rijke Rekenvraag

De Rijke Rekenvraag is een nieuw onderdeel van de methode. Dit is een uitdagende en open vraag die meerdere aanpakken toelaat. Het stimuleert het wiskundig denken van kinderen, en dat is een belangrijk onderdeel van de geactualiseerde SLO-kerndoelen (2025).

Probeer de Rijke Rekenvraag uit

Om je alvast kennis te laten maken met de Rijke Rekenvraag hebben we begin oktober een pakketje via de post verstuurd. Heb je deze niet ontvangen? Maar wil je het wel graag uitproberen? Download de materialen dan hieronder:

Print het uit – probeer het in je klas, en laat ons vooral weten hoe je het ervaren hebt.

Dat kan via deze tag op onze social kanalen: @uitgeverij.malmberg

Meer lessuggesties

Kinderen lopen de estafette

Estafette met sommen

Actieve rekenestafette voor groep 6: bewegen, samenwerken en sommen maken met tientallen en eenheden.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.