Mo wordt achterdochtig als er een nieuwe buurman naast hem komt wonen: Pjotr, een norse, ouderwetse schoorsteenveger. Kort daarna beginnen kinderen in de buurt te verdwijnen en duiken overal enge zwarte vogels op. Mo vermoedt dat Pjotr er iets mee te maken heeft en gaat samen met twee klasgenootjes op onderzoek uit.
Pieter Koolwijk geeft een griezelige draai aan de Sint-traditie: wat als Sinterklaas niet de vriendelijke oude man is die we denken dat hij is?
Zo zet je dit boek in in de klas
Dit boek geeft vooraf een waarschuwing: ‘Dit verhaal is niet voor iedereen. Alleen voor kinderen die weten hoe het met Sinterklaas zit. Ik heb jullie gewaarschuwd.’
Bespreek met de klas hoe dit boek het bekende Sinterklaasverhaal op zijn kop zet en er een griezelverhaal van maakt. Laat de kinderen in groepjes een ander bekend verhaal kiezen – Sneeuwwitje of Aladin bijvoorbeeld – en er een griezelversie van maken.
Dit boek is zorgvuldig uitgekozen in samenwerking met schoolbibliotheek-expert Leesvink. Meer informatie op Leesvink.nl.


