Home » Wie stout is …

Wie stout is …

Omslag Wie stout is ...

Wie stout is …

Pieter Koolwijk

Lemniscaat

Mo wordt achterdochtig als er een nieuwe buurman naast hem komt wonen: Pjotr, een norse, ouderwetse schoorsteenveger. Kort daarna beginnen kinderen in de buurt te verdwijnen en duiken overal enge zwarte vogels op. Mo vermoedt dat Pjotr er iets mee te maken heeft en gaat samen met twee klasgenootjes op onderzoek uit. 

Pieter Koolwijk geeft een griezelige draai aan de Sint-traditie: wat als Sinterklaas niet de vriendelijke oude man is die we denken dat hij is?

Zo zet je dit boek in in de klas

Dit boek geeft vooraf een waarschuwing: ‘Dit verhaal is niet voor iedereen. Alleen voor kinderen die weten hoe het met Sinterklaas zit. Ik heb jullie gewaarschuwd.’

Bespreek met de klas hoe dit boek het bekende Sinterklaasverhaal op zijn kop zet en er een griezelverhaal van maakt. Laat de kinderen in groepjes een ander bekend verhaal kiezen – Sneeuwwitje of Aladin bijvoorbeeld – en er een griezelversie van maken. 

Dit boek is zorgvuldig uitgekozen in samenwerking met schoolbibliotheek-expert Leesvink. Meer informatie op Leesvink.nl. 

Logo Leesvink

Laatste onderwijsnieuws

Vier kinderen staan voor een boekenkast in de schoolbibliotheek

De kracht van rijke teksten

Wat zijn rijke teksten, waarom zijn deze zo belangrijk en hoe bied je deze aan in je lessen?

Bekijk
Omslag Er vloog een vliegje in de vla

Er vloog een vliegje in de vla

Opnieuw een heerlijke dichtbundel van de vermaarde dichter Bette Westera en illustrator Sylvia Weve, vol humor, ritme en verrassingen.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.