Home » Spelenderwijs leren bij taal en rekenen

Spelenderwijs leren bij taal en rekenen

spelenderwijs leren

Woorden ordenen in een woordkast, invullen in een gatentekst, verbinden met een omschrijving of met een plaatje: om nieuwe woorden eigen te maken, moet je er regelmatig mee oefenen. Het is belangrijk om dit op uiteenlopende momenten en op verschillende manieren te doen. Ook het automatiseren van sommen vraagt veel oefening.

Tijdens de sessie ‘Spelenderwijs leren bij taal en rekenen’ op Het Nationaal Congres Basisvaardigheden, laten Anne Wichgers en Marije Bakker zien hoe je het oefenen écht spelenderwijs kunt aanpakken. Ze delen praktische voorbeelden die je direct in de klas kan toepassen.

Spelenderwijs consolideren

Met speelse activiteiten leren kinderen op een leuke en zinvolle manier zowel binnen als buiten de taalles consolideren. Door op verschillende momenten van de dag kort te oefenen – bijvoorbeeld een woordspelletje tijdens de taalles, een memory-moment na het buitenspelen of een snelle quiz voor het naar huis gaan – beklijft de lesstof beter. Zelfs de laatste vijf minuten van de dag kun je benutten met eenvoudige spelletjes die geen voorbereiding vergen.

Staalbabbel

Gemotiveerd automatiseren

Dat geldt ook voor automatiseren bij rekenen. Automatiseren betekent veel ‘kilometers maken’. Door spelenderwijs te automatiseren verhoog je de betrokkenheid en blijven kinderen actief nadenken. Met dobbelstenen, getalkaartjes, somkaarten en eenvoudige spelvormen kunnen kinderen gericht oefenen met de belangrijkste somtypen en zelf ervaren dat ze daar steeds beter in worden.

Wil jij ook je lessen afwisselen met speelse oefeningen? Kom dan naar deze inspirerende sessie op 12 maart.

Na het succes van het Nationaal Taalcongres in januari 2024, organiseert Malmberg dit jaar weer een groot congres. Dit keer staat het in het teken van Basisvaardigheden en hoe we een impuls kunnen geven aan de vaardigheden van kinderen, leerlingen en studenten op het gebied van taal, burgerschap, digitale geletterdheid en rekenen.

Datum: woensdag 12 maart 2025

Locatie: NBC Congrescentrum, Nieuwegein 

Wat kun je verwachten?

  • Anne Wichgers en Marije Bakker verzorgen de sessie ‘Spelenderwijs leren bij taal en rekenen’.
  • Er zijn meer dan 25 keuzesessies waaruit jezelf je eigen programma samenstelt.
  • Een volledig verzorgde dag, inclusief lunch en certificaat aan het eind van de dag.

Laatste onderwijsnieuws

jongen leest boek in het gras

Boekenkettingruil: leesplezier geef je door

Misschien heb je er al eens van gehoord: de kledingkettingruil. Een tas met kleding reist van persoon naar persoon. Je haalt eruit wat je leuk vindt, stopt er zelf iets in wat je niet meer draagt, en geeft de tas weer door. Het is een creatief en duurzaam initiatief dat inmiddels op allerlei manieren navolging heeft […]

Bekijk
Een jongen krijgt de ketting van de burgemeester om, zijn vader maakt een foto

Jeugddocumentaires in de klas

Een film kijken met je groep? Ontdek waarom een jeugddocumentaire misschien wel véél meer impact maakt.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.