Home » Lesidee over aardbevingen

Lesidee over aardbevingen

Aardbevingen zijn onvoorspelbaar; we weten dát ze voorkomen, we weten wáár ze voorkomen, maar we weten niet wannéér de volgende plaatsvindt. Als de aarde schudt, is dat een ramp. Of niet? Meestal valt het wel mee. Alleen als de aarde sterk schudt, is er al snel sprake van een ramp. En dan hangt het er ook nog vanaf wáár die aardbeving plaatsvond. Want in sommige gebieden is men goed voorbereid op de gevolgen van een aardbeving. De gevolgen van dit natuurverschijnsel zijn meestal indrukwekkend.

Er is veel te ontdekken en te leren over aardbevingen. Wiskunde, natuurkunde en aardrijkskunde komen bij elkaar. Maar ook begrijpend lezen en maatschappijkennis spelen een rol. In dit lesidee staat een groot aantal bruikbare bronnen en lestips om de oorzaak en de gevolgen van een aardbevingen voor uw leerlingen inzichtelijk en begrijpelijk te maken.

Reacties zijn gesloten.

Laatste onderwijsnieuws

Omslag Verliesklets

Verliesklets

Verliesklets is een invulboek voor kinderen die iemand of iets moeten missen.

Bekijk
Omslag Hongertocht

Hongertocht

Bij Tonnie thuis in Rotterdam is niks meer te eten. Met hun laatste geld op zak begint ze aan een barre fietstocht.

Bekijk
Omslag Abel en Olle

Abel en Olle

Vrachtwagenchauffeur Abel vervoert al jaren biggen van de boer naar de slachterij, op een dag raakt hij in gesprek met big Olle.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.