Home » Boek voor Nederlands: Ali’s oorlog

Boek voor Nederlands: Ali’s oorlog

Docent en acteur Steven Stavast neemt je mee langs de meest intrigerende boeken van de jeugdliteratuur. Zijn missie: lezen weer leuk maken voor jongeren.
Elke maand delen we een van zijn YouTube video’s met jou.

Ali’s oorlog

Auteur: LYDIA ROOD

Yessin zit bij Ali in de klas. Ali is de koning en alle jongens doen wat hij zegt. Samen stelen ze voetbalplaatjes uit de supermarkt en pesten ze Sara. Yessin wil een goede Citotoets maken, naar het vwo en later tandarts worden. Eigenlijk wil hij helemaal niet meedoen met Ali’s streken. Maar als hij niet meedoet, hoort hij er niet bij.

Per ongeluk raakt Yessin betrokken bij een heel fout plan van Ali en zijn broers. Hij heeft het gevoel dat hij geen kant meer op kan en weet niet wie hij om hulp kan vragen. 

Meer over Stavast

Laatste onderwijsnieuws

Omslag Het Van Dale Taalliefhebbers puzzelboek

Het Van Dale Taalliefhebbers puzzelboek

Van Dale heeft een boek gemaakt vol puzzels, (rap)teksten en weetjes rond gezegden, leenwoorden, straattaal, jargon en nog veel meer.

Bekijk
Omslag Schildpadmeisje

Schildpadmeisje

Elvis heeft een geheime schuilplek in het bos: een caravan vol gevonden spullen. Wanneer ze een achtergelaten schildpad vindt, neemt ze die mee naar huis.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.