Home » Interactief e-book over hersenen, cognitie en gedrag in het onderwijs

Interactief e-book over hersenen, cognitie en gedrag in het onderwijs

In NeurolabNL werken professionals namens universiteiten, hogescholen, kennisinstellingen en maatschappelijke organisaties samen aan kennis en onderzoek over hersenen, cognitie en gedrag. Meer dan 50 onderzoekers verzamelen sinds 2018 nieuwe kennis over hersen- en gedragsontwikkeling van jongeren. Dat levert interessante inzichten op, die zijn gebundeld in het interactieve e-book Onderwijs en veiligheid voor jongeren: een samenwerking tussen wetenschap en maatschappij.

In het boek vind je (wetenschappelijke) kennis en tools (zoals apps en lesmodules) binnen de onderzochte thema’s motivatie, sociale buitensluiting, antisociaal gedrag en de toepassing van draagbare technologie, toegespitst op het onderwijs.

Laatste onderwijsnieuws

Een tiener die moeite heeft met haar concentratie

Herken jij meiden met ADHD?

ADHD komt bij meiden net zo goed voor als bij jongens, maar wordt veel minder vaak herkend. Hoe krijg je deze leerlingen in het vizier? 

Bekijk
Omslag Charlie Cardboard en het kartonmysterie

Charlie Cardboard en het kartonmysterie

Charlie van 10 kan alles maken van karton. Zelfs een rolstoel, voor zijn bijzondere vriend meneer Serebeen. Maar dan blijkt het karton op.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.