Home » Materiaal 12+ » Influencers over de grens

Influencers over de grens

De afgelopen weken probeerden veel Nederlanders het Midden-Oosten te verlaten. Door de oorlog was dat niet altijd eenvoudig. In het nieuws zag je influencers en andere BN’ers die vanuit Dubai terug naar Nederland wilden vliegen.
Maar waarom wonen die influencers daar eigenlijk? En zijn er nog meer plekken in de wereld die populair zijn bij vloggers en andere creators? Daar ga je in deze les achter komen.

Opdrachten

1 Kijk jij weleens filmpjes van influencers? Maak de zinnen af.
Ja/nee, namelijk …
Die woont in …

2 Open Google Maps of Google Earth en zet de laag ‘satelliet’ aan.
Zoek Dubai op. Wat valt je op aan het landschap?
A Het is bergachtig.
B Het is droog en woestijnachtig.
C Het is gevarieerd.
D Het is groen, er is veel begroeiing.

Bekijk het filmpje van NOS op 3 op YouTube, vanaf het begin tot 03:17.

Een plaats waar veel mensen naartoe verhuizen, heeft vaak meerdere aantrekkingsfactoren. Die noem je ook wel pullfactoren. Een pullfactor van Nederland is bijvoorbeeld dat er goed onderwijs is.
3 Welke vier pullfactoren heeft Dubai, waardoor influencers er graag willen wonen?
A Er is veel luxe.
B Er is veel toerisme.
C Er zijn veel andere influencers.
D Er zit olie in de grond.
E Het klimaat is fijn.
F Je betaalt weinig belasting.

Andere plekken waar veel influencers wonen zijn bijvoorbeeld Mexico, Ibiza en Bali.
4 Zoek Bali op in Google Maps of Google Earth.
Zet in de tabel een kruisje in de juiste vakken. Hoort de pullfactor bij Dubai, Bali of beide?

PullfactorenDubaiBaliDubai en Bali
Andere influencers
Belastingparadijs
Bergen
Bossen
Extreme luxe
Fijn klimaat
Stranden

Taal

Als jij influencer in het buitenland zou zijn, zou je dan voor Dubai of Bali kiezen? Of een andere plek?
5 Schrijf op waar jij zou willen wonen. Benoem daarna minimaal drie pullfactoren van die plek.

Kijk nu het laatste deel van het filmpje van NOS op 3 op YouTube, vanaf 03:17.

Een reden om ergens vandaan te willen verhuizen, noem je een pushfactor. Een koud, nat klimaat kan bijvoorbeeld een pushfactor zijn.
6 Welke pushfactor heeft Dubai, waardoor de influencers er nu graag weg willen?

Burgerschap

7 Bespreek met een klasgenoot: vinden jullie dat de Nederlandse overheid de influencers uit Dubai moet helpen? Of vinden jullie dat ze zelf verantwoordelijk zijn voor hun terugkeer?

Van de makers van De wereld van

Antwoorden bekijken

Om de antwoorden te kunnen zien, moet je zijn ingelogd. Heb je nog geen account? Meld je dan nu aan! Het is GRATIS.

Andere Actuele opdracht Aardrijkskunde

De woestijn waait de wereld over

Je hoort het best vaak in het weerbericht: ‘Saharastof in aantocht’. Hoe zit dat eigenlijk? En komt dat op meer plekken voor, of alleen bij ons?

Bekijk

Lege groenteschappen

In deze lesbrief ga je uitzoeken hoe het komt dat de schappen van veel groenten zoals tomaten leeg zijn.

Bekijk

Zuid-Amerika

In deze lesbrief over Zuid-Amerika en Groenland leer je meer over de achtergrond van deze gebieden en ga je aan de slag met de atlas.

Bekijk

Veiligheid in de openbare ruimte

In deze lesbrief ga je concreet aan de slag met veiligheid in de openbare ruimte in je omgeving en schrijf je een advies aan de gemeente.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.