Home » Koos zoekt een huis

Koos zoekt een huis

Omslag Koos zoekt een huis

Koos zoekt een huis

auteurs: Liselot Jansen en Yondi Schmidt

illustrator: Sarina Reilingh

uitgever: Billy Bones

Hoog in het Australische dierenbos woont Koos de Koala met zijn vriendjes. Koos leeft een rustig leven in zijn bos. Maar op een dag verschijnen er gele monsters (bulldozers) die zijn huis vernielen. Koos moet op zoek naar een nieuwe plek om te wonen. En dat is niet zo makkelijk.

Zo zet je dit boek in in de klas

Kleuters maken dankzij Koos kennis met milieuproblemen van wereldformaat zonder dat dit te zwaar wordt, want de problemen komen op een toegankelijke manier aan de orde. In het boek leren ze dat je meer kunt doen voor het milieu dan ze misschien denken. Verder is Koos natuurlijk ook gewoon een vrolijke koala met een gele tuinbroek die je graag wilt leren kennen en zijn de mooie gekleurde platen van Koos en zijn vriendjes meer dan de moeite waard. Het boek sluit goed aan bij een project over het klimaat.

Laatste onderwijsnieuws

Vier kinderen staan voor een boekenkast in de schoolbibliotheek

De kracht van rijke teksten

Wat zijn rijke teksten, waarom zijn deze zo belangrijk en hoe bied je deze aan in je lessen?

Bekijk
Omslag Er vloog een vliegje in de vla

Er vloog een vliegje in de vla

Opnieuw een heerlijke dichtbundel van de vermaarde dichter Bette Westera en illustrator Sylvia Weve, vol humor, ritme en verrassingen.

Bekijk

Onbeperkt toegang
met je OvM account

Met het OvM account krijg je als onderwijsprofessional toegang tot meer artikelen en regel je welke informatie je wilt ontvangen. Bijvoorbeeld de nieuwsbrief of Juf & Meester.