Home Artikelen

Wie wint de derde Professor Peerprijs?

dinsdag 24 november 2009, 11:13
profpeerprijs

Wie heeft ergens in een kast op school nog een mooie, duidelijke en gestructureerde opdracht voor Economie liggen die je ieder jaar gebruikt bij een onderwerp dat leerlingen moeilijk vinden? Of heb je juist een economisch klaslokaalexperiment ontworpen vooruitlopend op de veranderingen van aanstaand schooljaar? Doe dan mee met de professor Peerprijs ‘09/’10 en maak kans op € 500,- en een vak naar keuze op de faculteit Managementwetenschappen van de Open Universiteit.

 

De professor Peerprijs is een wedstrijd voor economiedocenten en studenten van de lerarenopleidingen. De prijs is bedoeld om innovatief onderwijs te stimuleren en om zelfgemaakt lesmateriaal meer bekendheid te geven. Al het economisch materiaal is welkom, mits het zelfgemaakt is. Denk aan een webquest, een digibord-toepassing, een spelvorm, een praktische opdracht en/of een Youtube-filmpje. Het materiaal moet voorzien zijn van een docentenhandleiding, leerlingeninstructie en motivatie van deelname. Een beschrijving van de ervaringen met het materiaal is zeer welkom. 

 

Alle inzendingen worden beoordeeld door de vakjury. Ieder jurylid heeft zijn eigen aandachtspunt tijdens het jureren. Alle inzenders krijgen een persoonlijke mail met de bevindingen van de jury over het ingestuurde lesmateriaal. Dit jaar bestaat de jury uit zes leden die actief zijn in het economieonderwijs:

 

Aisa Amagir, Hogeschool van Amsterdam

Geert Hoevers, Universiteit Groningen

Dirk-Jan Verberne, Winnaar Peerprijs 2009

Gerrit Gorter, Hoofdredacteur VECON-tijdschrift

Maaike van der Zande, Open Universiteit

Evelien Hoekman, Ruud de Moor Centrum

 

Dit jaar worden er vijf prijzen vergeven van € 100,- / € 150,- / € 200,- / € 300,- / € 500,-. Er wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen docenten en studenten. De prijzen worden uitgereikt tijdens het VECON-congres op 18 maart in Wageningen. De prijswinnaars mogen daar hun inzending tijdens een workshop presenteren.

 

Meedoen kan door het lesmateriaal te mailen naar Evelien Hoekman. De uiterste inleverdatum is 15 januari 2010. Daarnaast moet het inschrijfformulier ingevuld worden en ondertekend opgestuurd worden. Meer informatie hierover is te vinden in de Kennisbank Economie.

 

Corinne Nederlof (stuur een e-mail) Stuur dit artikel door | 13927 keer gelezen

img img img img

Geef uw reactie REACTIES (1 totaal) Alle reacties...

René van Maanen - Ik heb een excel-sheet gestuurd.

REAGEER

img

Widget Title

LAATSTE 3 REACTIES

Kolja Laane - In de jaren dat ik mijn basisschool genoot stond er onder de cijfers van de... 
Lees verder  arrow

Michiel Fleerkate - En mijn excuses voor de enorme spelvoud, cijfers geven aan spelling heeft me niets geleerd... 
Lees verder  arrow

Michiel Fleerkate - Hieronder wordt inderdaad de ontwikkeling beschreven van toetsen naar assessment, alleen de vraag is of... 
Lees verder  arrow

Widget Title

MEEST GELEZEN ARTIKELEN
Expeditiemodel 1 C - tussentijdse evaluatie
Het was de laatste week van 2011. Ik moet u zeggen dat ik al een week aan het worstelen was met di
Lees verder arrow
Social media waarschuwing voor leraren
Soms streven docenten naar een te vriendschappelijke verstandhouding met hun leerlingen. Via social
Lees verder arrow
Hoe toets je 21e eeuwse vaardigheden?
Toetsuitslagen. Ze zeggen iets over hoe je ervoor staat. Handig. Van alle leerlingen samen zeggen ze
Lees verder arrow

Widget Title

STEM MEE Bekijk resultaat img
Heeft uw school een protocol waarin omschreven staat hoe problemen rond lesuitval opgelost moeten worden?
Ja.
Nee, wel behoefte aan.
Nee, is ook niet nodig.
Weet ik niet.
Heeft uw school een protocol waarin omschreven staat hoe problemen rond lesuitval opgelost moeten worden?
Ja.
 
47%
Nee, wel behoefte aan.
 
21%
Nee, is ook niet nodig.
 
8%
Weet ik niet.
 
21%

Widget Title

VIDEO VAN DE WEEK

Kinderen in de leeftijd van 4-8 jaar worden geconfronteerd met mediadragers uit de jaren '70 '80 en '90. Dit levert verrassende reacties op! Een ding is zeker, technologieën gaan snel, maar zelfs voor 'Digital Natives' lijkt het eeuwen geleden.