STEM MEE Bekijk resultaat 
Digiborden bevorderen het docent-gestuurd leren.
Is daar iets mee?
Waar helaas!
Niet waar!
Leerlingen sturen mee

Theo Wismans
Gelukskunde op het Charlemagne College
Landgraaf
Hendrik Jan Groenenberg
Willem van Oranje College
Waalwijk
Tom Oud
Scholengemeenschap Winkler Prins
Veendam

LAATSTE 3 REACTIES

Dr. Henk Witteman - Bas Siebring. Bedankt Bas voor je uitvoerige en deskundige inbreng. Ik zal in etappes reageren. Eerst wil ik citeren uit een rapport van Minister Plasterk aan de Tweede Kamer. Hier... 
Lees verder 

Rob Simons - Bedankt Maurits. Maar zoals ik al schreef in de andere reactie ben ik hier slechts onderdeel van een bevlogen team dat zich hiermee is gaan bezighouden. 
Lees verder 

Bas Siebring - supergaaf! Zo zie je maar dat goede ideeën niet altijd hoogdravend of vergaand hoeven te zijn. En juist de simpele oplossingen zijn vaak het moeilijkst te bedenken! 
Lees verder 

MEEST GELEZEN ARTIKELEN
Naamvallen leren op YouTube
Enige tijd geleden vroegen wij naar ervaringen met het gebruik van YouTube in de klas. Wij waren daa Lees verder 
Kun je geluk leren?
Nare gedachtes in de prullenbak gooien, een kaarsje branden voor een zieke opa of de natuur in. De Lees verder 
Meer over het brein: het semantische geheugen
In het onderwijs draait het voornamelijk om feiten, getallen en tekst. Gedurende de schooljaren sl Lees verder 

VIDEO VAN DE WEEK

Mobile Signs heeft gebarentaal op films gezet. Voor op de mobiele telefoon, iPod, iPad, PSP en andere MP4-spelers! Mooi gedaan, nuttig voor iedereen, aantrekkelijk voor jongeren. Ga voor meer informatie of een overzicht van de filmpjes naar www.mobilesigns.nl

Twitter, tweeten en onderwijs

nieuwe media | dinsdag 7 april 2009, 15:52

Twitter is een internetdienst waarbij gebruikers korte berichtjes, zogenaamde tweets, publiceren. CDA-minister Verhagen van Buitenlandse Zaken is bijvoorbeeld een fanatiek twitteraar. Maar liefst 10.000 mensen volgen hem op de voet in zijn werkzaamheden en dit wordt hen mogelijk gemaakt door de bijna 3200 tweets die de minister al de lucht in heeft gestuurd. Zelfs een paar tweets die niet helemaal door de beugel konden en waarvoor de minister op de vingers is getikt horen hierbij.

 

Met Twitter plaatsen gebruikers dus tekstberichten (tweets) van maximaal 140 karakters lang via SMS, e-mail, IM, de Twitter-website of via een applicatie zoals Twitterific of TweetDeck. Deze tweets worden getoond op de eigen gebruikerspagina en bij andere gebruikers die hebben aangegeven dat ze die berichtjes willen volgen. De zender zelf kan de aflevering van berichten beperken tot een groep vrienden, maar standaard worden de tweets afgeleverd bij alle belangstellenden. Prominente twitteraars zijn onder meer Francisco van Jole en internet- en gadgetreporter Vincent Everts.

Dat scholen deze nieuwe ontwikkeling niet is ontgaan, blijkt wel uit de verschillende onderwijstwitters die reeds in het leven zijn geroepen. De Openbare Basisschool De Kleine Beer tweet al over de dagelijkse gang van zaken op de school, maar ook de onderwijs twitter heeft inmiddels al 131 volgers. Dit betekent dus dat er 131 mensen zijn die willen weten wat de onderwijs twitter zoal te tweeten heeft. Dit varieert van het delen van leuke stukjes op verschillende sites, maar ook een live-verslag van de Nationale Onderwijsprijs 2009!

Een leuk voorbeeld van een leraar die actief is in het bloggen en het twitteren, is de leerkracht, edu-blogger en schooldirecteur Andre Mansen. Zijn blog, computers in de klas, gaat over het enthousiasmeren van collega’s voor het gebruik van internet en ICT in de klas. Mr. Mansen is ook actief op Twitter en heeft al een ruime hoeveelheid followers.

Voor een introductie voor twitter (speciaal voor het onderwijs) verwijs ik u graag door naar deze pagina. Hier staan een aantal tips voor het onderwijs en links naar een aantal interessante onderwijs-twitters.

TWEET!

Auteur: (stuur een e-mail)Stuur dit bericht door | 8706 keer gelezen